Chcete vědět, jak podpořit imunitu?

Kopie návrhu fotky clanky zhubni chytre (2)

Kurkuma a zázvor jsou silní spojenci!

Pozitivní vliv kurkumy a zázvoru na lidské zdraví je známý odpradávna. Kurkuma je nejen rostlinou příbuznou zázvoru, ale má dokonce i podobné účinky. Obsahuje velké množství vitamínů C a E, s klidným svědomím ji tak můžeme označit za superpotravinu. V tradiční indické medicíně se používá již přes čtyři tisíciletí. Nápoj nebo obklad z kurkumy totiž mimo jiné neutralizují při kousnutí jedovatým hadem či pavoukem. Na řadu neduhů pomáhá je i kurkumový čaj.

49

Dvojí síla pro lepší imunitu 

Při pravidelném užívání kurkuma dokáže skvěle nabudit imunitu. Pomáhá s trávením tučné stravy a celkově zrychluje metabolismus. 

 

600x300 (3)

Vědeckými studiemi je potvrzeno, že kurkuma dále podporuje krevní oběh, činnost jater, posiluje imunitní a dýchací systém a přispívá k normálnímu stavu kostí a kloubů. Blahodárně působí na nervovou soustavu a celkovou psychickou pohodu. O naše kosti a klouby se dokáže skvěle postarat i zázvor, který navíc zlepšuje celkový svalový tonus a vlije vám novou energii do žil.

42

Rostlinu kurkumy vypěstujete i doma

Kurkumu ale samozřejmě využijeme i v kuchyni. Většina z nás si pravděpodobně představí koření typické pro tradiční indické pokrmy. Přidává se do rýže, curry omáček, polévek nebo dokonce sladkých dezertů. Významné místo má ale i v kosmetickém průmyslu jako složka orientálních parfémů.

Výraznou má nejen chuť a vůni, ale i barvu. Žluto-oranžový až zlatavý prášek se získává vařením a poté namletím podzemního oddenku kurkumovníku dlouhého, který dále můžete najít v jižní a jihovýchodní Asii, Kambodži, Číně, Vietnamu, Peru, na Srí Lance i na Jamajce. Vypěstovat se ale dá i doma. Jde o vytrvalou rostlinu, která vás bude dlouho těšit svými barevnými květy. Kořen je vzhledem i účinky velmi podobný kořeni zázvoru. A právě v kombinaci se zázvorem jej najdete v našem produktu Zlatá podpora zdraví.

 39

Pepř a olej pro maximální efekt 

Kurkuma je rozpustná v tucích, proto se pro vyšší účinnost doporučuje konzumovat s olejem. Lepšího efektu dosahuje i v kombinaci s pepřem. Za tímto účelem do výrobku Zlatá ke zdraví přidáváme extrakt z černého pepře, tzv. piperin. Ten zaručí, že z kapsle získáte skutečně maximum kurkuminoidů a gingerolů, což jsou účinné látky obsažené v kořeni zázvoru. Doporučujeme užívat dvě kapsle přípravku denně. Více informací se dozvíte v našem >> e-shopu.

45_1