Cítíte se dlouhodobě unavení a bez nálady?

68

Možná máte nedostatek omega-3 mastných kyselin!

Nedostatek Omega-3, tzv. nenasycených mastných kyselin, významně zvyšuje riziko mozkové mrtvice či infarktu. Dále se projevuje únavou a zapomnětlivostí, zhoršením astmatu, vysokým krevním tlakem nebo bolestí kloubů. Naše tělo si tyto cenné látky bohužel nedokáže vyrobit samo v dostatečném množství. Je tedy potřeba doplňovat je z potravy, nejčastěji z mořských ryb a plodů nebo z rybího oleje. Úpravu jídelníčku je pak vhodné podpořit také potravinovými doplňky.

 Kopie návrhu fotky clanky zhubni chytre (6)

V dobré kondici od kolébky po stáří

Doporučená dávka pro dostatečný příjem omega-3 ze stravy jsou dvě porce ryby týdně. To může být ale v našich zeměpisných šířkách problém. Ideálním řešením není například ani losos z farmových chovů, který nemůže nahradit přirozené zdroje.  V oleji Omega-3 najdete vyvážený poměr dvou nejdůležitějších nenasycených mastných kyselin DHA a EPA. DHA, neboli kyselina dokosahexaenová, se přirozeně vyskytuje v divoce žijícím lososu, makrele, tuňáku, sardinkách, tresčích játrech a mořských řasách. Dokáže ovlivnit vývoj mozku a nervové soustavy již od rané fáze těhotenství. Měly by ji proto doplňovat především budoucí maminky.

EPA, tedy kyselinu eikosapentaenovou, najdete obecně v tučných rybách, rybím oleji a v různých mořských plodech. Má obdobný přínos jako DHA, ale až v pozdějším věku, pro děti od 5 let a dále, kdy mozek již nepotřebuje tolik DHA. Dospělým pomáhá mimo jiné posilovat imunitu, paměť, vyhýbat se depresím, schizofrenii a dalším psychickým neduhům. Seniorům se pak doporučuje jako prevence Alzheimerovy choroby, pro uchování bystrosti a duševních schopností. Ze spojení obou těchto účinných látek tak můžeme plynule čerpat skutečně po celou délku našeho života.

69

Vyvážený poměr látek v ekologickém výrobku

Zdroje DHA a EPA v potravinových doplňcích často pocházejí z velkochovů ryb. Poměr účinných látek je však v těchto produktech mnohdy velmi nevyvážený. Takový losos totiž narozdíl od toho divokého obsahuje i vysoký podíl omega-6. Správně by množství omega-3 v rybě mělo nad omega-6 převažovat.

Olej z lososů do produktu Omega-3 nám dodává malá rodinná firma z Norska, která jako jeho zdroj používá divoké ryby. Zároveň jde o ekologický výrobek, jelikož tímto způsobem nepřispíváme k drancování mořského dna při hromadných výlovech ryb a nedochází ke znečišťování moří a oceánů. Díky tomu jsou naše výrobky tím nejlepším a nejpřirozenějším zdrojem omega-3i pro vaše tělo. Skleněný obal pak zaručuje dlouhodobé uchování přípravku bez ztráty kvality a účinnosti obsažených kyselin.

70

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení