Dopřejte si celkový restart pro zdravější jaro

30

Cítíte se po dlouhé zimě smutní, unavení a tak nějak vám chybí „palivo“?

Poradíme vám, jak to napravit! Znovu zase nakopnete zpomalený metabolismus, zlepšíte trávení a získáte do žil novou energii na všechny aktivity, do kterých se již dlouho plánujete pustit. Kromě toho vám následující opatření posílí i oslabenou imunitu, která dostala v uplynulých měsících pořádně zabrat. Připraveni? Jdeme na to!

33_1

Detox? Radši rozum do hrsti

Pokud čekáte, že vám doporučíme každoročně oblíbený jarní detox nebo popíjení nejrůznějších ovocných a zeleninových šťáv, opak je pravdou. „Zázračné“ očistné produkty nám totiž mnohdy provětrají pouze peněženku a našemu organismu mohou dokonce i uškodit. Ideální cestou není ani úplné vynechání určité skupiny živin, např. sacharidů.

Mnohem efektivnější je proto zapojit zdravý selský rozum, pozvolna odlehčit jídelníček a dopřát si více pohybu na čerstvém vzduchu. Dny se prodlužují, venku je opět tepleji, tedy ideální příležitost vyrazit s rodinou třeba na příjemnou nedělní procházku. Zkuste se také v práci každých 30-40 min zvednout ze židle, alespoň trochu se protáhnout a ulevit tak ztuhlým svalům. Nezapomínejte samozřejmě ani na dostatek spánku a odpočinku. 

34_1

Zbavte se závislostí

Máte tendenci kompenzovat stres sladkostmi nebo jinými nezdravými potravinami? A jakmile otevřete sušenky, neskončíte u jednoho kousku, ale spořádáte rovnou celé balení? Závislost na cukru je pouze zdánlivě méně nebezpečná než kterákoli jiná! Nemá cenu ujišťovat se, že příště už se určitě ovládnete. Veškeré pochutiny, které vám poskytují pouze krátkodobou psychickou, za to řadu kil navíc, jednoduše z lednice či spíže bez náhrady odstraňte. A to jednou pro vždy! To samé platí i v případě alkoholu. Pokud k němu přistupujete zodpovědně, není důvod si skleničku vína či piva denně nedopřát. V momentě, kdy se ale stává prostředkem pro pravidelný únik z reality, jde o problém a zbytečný příjem prázdných kalorií navíc. A možná je teď ten nejlepší čas konečně típnout i tu poslední cigaretu! 

35

Vařte z čerstvých sezónních surovin

Největší kontrolu nad složením vlastní stravy budete mít pokud si začnete sami vařit. Nejlépe ze sezónních lokálních surovin, které vaše tělo v konkrétním období samo vyžaduje a nejlépe využije. Takové suroviny jsou nejen čerstvé, ale dozrály v našich podmínkách přirozeně bez přídavku chemie. Jejich koupí navíc podpoříte místní farmáře. Jídla si připravte klidně na pár dní dopředu, naporcujte do krabiček a vezměte s sebou do práce. Můžete si tak snadno přizpůsobit velikost porce a v restauraci už bez rozmyslu nesáhnete po zákusku, protože vás před chvilkou naštval šéf. A třeba i ušetříte nějakou tu kačku do rodinného rozpočtu!

Zábavnou výzvou může být zařazení jednoho „bezmasého“ dne v týdnu. Ulevíte trávení, naučíte se nové recepty a ochutnáte zajímavé vegetariánské alternativy. Rozhodně nezapomínejte na zeleninu, které stále jíme méně, než bychom měli. Detoxikační systém vašeho těla tak začne efektivně pracovat a uvidíte, že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat!

31

Podpořte přirozený proces kvalitními doplňky

Chcete tento přirozený systém ještě podpořit? Vyzkoušejte produkt Matchaga, přírodní směs mletého zeleného čaje Matcha a ručně sbírané finské houby Chaga. Nápoj v bio kvalitě a s maximální čistotou zpracování vás díky obsahu betaglukanů, adaptogenů a antioxidantů povzbudí, zlepší vaši koncentraci při náročných úkolech a celkově vlije novou energii do žil. 

 Kopie návrhu fotky clanky zhubni chytre (1)_1

Skvělou volbou nejen v nadcházejícím jarním období je i Ostropestřec mariánský. Tento silný přírodní antioxidant podporuje funkci jater, trávení a naši celkovou tělesnou odolnost. Příznivý vliv má také na hladinu cukru v krvi. V našich kapslích navíc získáte až 80 % účinné látky, což je kvalitativně řadí ke špičce na trhu.

Kopie návrhu fotky clanky zhubni chytre_1