Jak můžeme posílit svou imunitu?

Kopie návrhu Newsletter zhubni chytre (4)

Zvyšte přirozeně obranyschopnost organismu

S příchodem podzimu se každoročně snažíme posilovat naši imunitu, tedy schopnost organismu odolávat škodlivým vlivům. Letos to vzhledem k pandemii platí dvojnásob. Úplným základem je samozřejmě zdravý životní styl. Rozumná míra pohybu na čerstvém vzduchu, dostatek spánku, vyhýbání se dlouhodobému stresu a pestrá strava bohatá na ovoce a zeleninu. Asi nemusíme připomínat, že kouřením a nestřídmým požíváním alkoholu svému zdraví dvakrát neprospějeme. Zařadit naopak můžete otužování a saunování nebo celou řadu přírodních produktů.

fotky clanky zhubni chytre

 

Zdravá střeva, zdravý (nejen) rozum

Možná vás překvapí, že podstatná část imunity se tvoří ve střevech. Kvalitním jídlem vyživujete váš mikrobiom, tedy kolonie prospěšných mikroorganismů, které zde žijí. V čím lepší kondici jsou, tím lépe pomáhají rozmnožovat bílé krvinky. Zdravý mikrobiom tvoří přes sto bilionů mikroorganismů, přičemž rozlišujeme více než dva tisíce různých druhů. Kromě imunity mají přímý vliv například i na váš psychický stav nebo alergie.

Naučte se, jak správně jíst a žít zdravě v online kurzu s Petrem Havlíčkem.

600x300 (3)


Probiotické kultury

Jak tedy správně jíst, abychom tyto „hodné bakterie“ co nejvíce podpořili? Zařadit bychom měli vlákninu a zejména probiotika, které mikroorganismy vyživí a napomáhají jejich množení. Probiotické kultury obsahuje například celá řada mléčných výrobků jako bílý jogurt, skyr, čerstvé sýry a cottage nebo kysané nápoje. Na etiketě složení vždy pátrejte po tzv. mlékařské nebo jogurtové kultuře. Jednotlivé druhy těchto potravin je pak dobré pravidelně střídat. Obecně ale platí, že je potřeba poskládat celkově vyvážený, zdravý jídelníček plný kvalitních surovin. Občasná konzumace samotných kysaných produktů bez současné úpravy životního stylu nedokáže zázraky. 

fotky clanky zhubni chytre (2)

Adaptogeny a betaglukany proti stresu

Pokud žijeme v hektickém tempu velkoměsta a jsme dlouhodobě vystresovaní, můžeme se lépe bránit účinnými doplňky stravy. Skvělým příkladem jsou tzv. adaptogeny a betaglukany. Tyto přírodní látky mají extrémně pozitivní vliv na imunitu a psychickou odolnost. Adaptogeny pomáhají lépe se vyrovnat právě se stresem, nedostatkem spánku, výkyvy teplot typickými pro přechod z léta do podzimu či úbytkem denního světla. Nedají na ně dopustit vrcholoví sportovci, doporučili bychom je také důchodcům a lidem s fyzicky i psychicky náročným zaměstnáním.  

fotky clanky zhubni chytre (3)

Vitální houba Chaga

Houba Chaga je bohatým zdrojem betaglukanů a je oblíbená zejména v ruském a severském lidovém léčitelství. Využívá se nejen pro své povzbuzující účinky. Vyzkoušejte sílu těchto přírodních látek i vy!

traveni ruka

Doplňky stravy vhodné pro posílení Imunity:

Nyní můžete všechny tři produkty zakoupit také ve výhodném balíčku za výhodnější cenu.

Výhodné balení IMUNITA >>>

matchga,traveni antioxidant2

Zdravým jídlem k silné imunitě

Základním nástrojem k posílení imunity je zdravý jídelníček. Pokud si nevíte rady jak nastartovat zdravý životní styl, vyzkoušejte online kurz s odborníkem na zdravou výživu Petrem Havlíčkem. 

Začněte jíst chytře >>>

600x300 (3)