Ostropestřec mariánský

fotky clanky zhubni chytre (5)

Přírodní antioxidant pro vaše játra

U nás je ostropestřec známý především ve spojitosti s jaterním zdravím. Játra patří k nejdůležitějším lidským orgánům, podílí se na metabolismu sacharidů, tuků i bílkovin, produkci žluči i hormonů. Jsou zásobárnou glykogenu, železa, vitaminů, minerálů a zcela nenahraditelným prostředníkem při detoxikaci organismu. A právě ostropestřec je výborným přírodním antioxidantem posilujícím naši imunitu a celkovou výkonnost. 

Je neocenitelným pomocníkem při žloutence, žlučníkových kamenech, mononukleóze či cirhóze, zlepšuje stav při migrénách, depresích, kožních problémech, chemoterapii, otravě alkoholem nebo jinými jedovatými látkami. Mimo jiné příznivě ovlivňuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi, činnost srdce a trávicí systém. I proto je velmi populární jako součást detoxikačních kúr. Ostropestřec je velmi vhodné užívat jako preventivní ochranu celého organismu.

Kopie návrhu fotky clanky zhubni chytre

Bodlák, který pohladí vaše zdraví 

Půvabný, až 200 cm vysoký bodlák s výraznou nafialovělou korunou pochází původně ze Středomoří, Severní Afriky a Asie, kde dozrává ve druhé polovině září. Jeho léčivé účinky jsou známé přes 2000 let, využíval je již římský léčitel Plinius. Od středověku se pak ostropestřec začal masivně šířit po celé Evropě.

Chraňte se proti nádorům

Hlavní účinnou látkou v ostropestřci je silymarin. Podle některých studií chrání před poškozením lidské DNA a snižuje aktivitu látek stimulujících růst nádorů. Největší množství silymarinu obsahují semena rostliny, najdeme ho ale i v listech a kořenu. Drcená semena ostropestřce se užívají jako čaj nebo ve formě oleje, dají se přidat také do jogurtu, džusu apod. Kromě silymarinu dále obsahují bílkoviny, rostlinné oleje, nenasycené mastné kyseliny či vitamin E. Ideální je konzumace za studena, protože varem se účinné látky ničí. 

Kopie návrhu fotky clanky zhubni chytre (1)

 Kvalita bez kompromisů na zijchytre.cz

Vzhledem ke značné oblibě ostropestřce se na trhu setkáte s celou řadou doplňků stravy. Obsah účinných látek je ale velmi různorodý. U produktů z řady zijchytre.cz si můžete být jistí, že za své peníze dostanete opravdovou kvalitu. Naše doplňky vyrábíme v České republice pouze ze surovin od prověřených dodavatelů, které podrobujeme přísným kontrolám na přítomnost těžkých kovů, plísní či pesticidů. Na základě toho jsme získali řadu mezinárodních certifikací. Celý proces navíc konzultujeme s předním českým odborníkem na zdravý životní styl Ing. Petrem Havlíčkem.

 

ostropestrec

Nepoužíváme žádné umělé náhražky a obsah účinných látek vždy uvádíme přehledně na obalech. V případě ostropestřce například používáme takový, který obsahuje 80 % účinné látky, zatímco některé výrobky obsahují pouhých 20%. Tím se samozřejmě významně snižuje cena základní suroviny, stejně jako její pozitivní účinky na organismus. Je tedy otázka, nakolik se vyplatí kupovat levné doplňky stravy s nízkým obsahem účinných látek. Ostropestřec z řady zijchytre.cz najdete v našem e-shopu.