Potřebujete probudit svou sexualitu a nakopnout intimní život?

62

Načerpejte moudrost inků, ájurvédy i sílu severu

Vysoká míra shonu a stresu, nedostatek spánku či nekvalitní strava patří k hlavním příčinám vzniku hormonální nerovnováhy u žen i mužů. Projevit se může mimo jiné formou depresí, akné, výkyvů na váze, ale také ztrátou zájmu o sex. Ideálním řešením je samozřejmě výše zmíněné spouštěče úplně eliminovat. Pomocí správného životního stylu a vhodných doplňků stravy, jako je BIO směs Červená pro vitalitu (maca, ashwagandha, finská brusinka a borůvka), dokážeme zlepšit schopnost našeho organismu se s nároky moderního světa vypořádat. 

63

Síla přírodních adaptogenů

Adaptogeny jsou látky vyskytující se běžně i v přírodě. Zvyšují odolnost vůči fyzické i psychické zátěži a mohou nám tak pomoci zvládnout například náročný sportovní trénink, práci na směny, nebo překlenout náročné zkouškové období. I proto se také používaly pro lepší zvládnutí náročných podmínek při cestách kosmonautů na oběžnou dráhu země. Mezi adaptogeny patří řada léčivých hub, řas a rostlin, jako například čím dál populárnější maca či ashwagandha. Ty mají mimo jiné blahodárné účinky na funkci štítné žlázy a nadledvinek a dokáží tak ovlivnit hormonální systém. 

Zatímco naše společnost začíná účinky adaptogenů teprve objevovat, dávné civilizace z nich čerpaly již před tisíciletími. Macu například jihoameričtí indiáni užívali na podporu ženské i mužské plodnosti, ne nadarmo se jí proto říká „peruánská viagra“. Roste v nehostinných podmínkách peruánských And, kde nepřežije téměř žádná jiná bylina. V jejím kořeni najdeme vysoce koncentrované vitamíny A, B1, B2, B6, C, E, železo, vápník, měď, zinek, hořčík, draslík, sodík a jód; dále pak aminokyseliny, třísloviny, bílkoviny i vlákninu. Prokazatelně posiluje libido, sexuální výkon, kvalitu spermií a celkovou plodnost u obou pohlaví. U žen navíc dokáže zmírnit příznaky menopauzy. 

Kopie návrhu fotky clanky zhubni chytre (5)

Prastaré dědictví indiánů i vikingů

Na účinky Ashwagandhy zase nedali dopustit v prasatarém indickém léčitelství Ájurvédě, stejně tak je ale znali jihoameričtí indiáni, afričtí domorodci nebo v tradiční čínské medicíně. Jde tak skutečně o vědomosti předávané z generace na generaci napříč několika kontinenty. Stejně jako Maca působí Ashwagandha silně afrodiziakálně, kromě toho zvyšuje odolnost vůči stresu a škodlivým vlivům z prostředí.

V BIO produktu Červená pro vitalitu oba tyto adaptogeny kombinujeme společně se silou severských plodů, které při svých výpravách určitě sbírali již vikingové. Finské borůvky totiž pomáhají udržovat normální činnost cévní soustavy, zdravou hladinu cukru v krvi, podporují dobré trávení i metabolismus. Finská brusinka zase posiluje obranyschopnost a přispívá k udržení normálního stavu kostí a kloubů. Osvědčenou kombinaci těchto účinných látek teď můžete načerpat z jediného unikátního přípravku, který navíc snadno přimícháte do svého oblíbeného jogurtu, snídaňové kaše nebo smoothies. Více informací najdete v našem e-shopu.

61