Zdravé recepty nejen na cukroví

2_1

Bojíte se, že vánoční svátky budou zase jen o jídle a přecpávání? 

Připravili jsme pro vás adventní kuchařku Žij chytře jako dárek. Každou neděli v prosinci se vám otevřou recepty na další týden. Dohromady tak získáte 31 receptů, které si můžete stáhnout a vytisknout jako kompletní kuchařku. Recepty připravil Ing. Petr Havlíček ve spolupráci s Žij Chytře.

Snad vám udělá radost. >>> KUCHAŘKA ZDARMA

fotky clanky zhubni chytre (6)

Vyzkoušejte například zdravou verzi cukroví

Skořicové koule:

Ingredience

  • 2 hrnky sušených datlí
  • 1 hrnek kešu ořechů (předem namočených a usušených)
  • 2 lžíce kokosového oleje
    1 lžička vanilkového prášku
  • skořice, kokos, vločky na obalování 

Postup

Odpeckované datle a ořechy umixujeme mixérem nebo je umeleme na masovém strojku nebo pomocí přídavného zařízení některých odšťavňovačů. Pokud je melete, je lepší je prohnat strojkem dvakrát, aby byly co nejjemnější. Do směsi přidáme vanilkový prášek a kokosový olej a pořádně prohněteme. Chvilku to trvá a někdy je potřeba i pořádně přitlačit. 

Z hotového těsta koulíme malé kuličky, které obalíme ve skořicovém prášku. Poté je necháme v chladu ztuhnout. Jakmile jednou ztuhnou, dobře drží tvar i při pokojové teplotě. 

Vznikne výborná pochoutka s obrovským množství variací... můžete vyzkoušet obalování například v kokosu, vločkách a nebo kakau. :)

Dobrou chuť!

fotky clanky zhubni chytre (7)

Zajímá vás online kurz s Petrem Havlíčkem? 

Nevíte jestli je to pro vás to pravé a chcete si kurz nejdřív vyzkoušet? Zaregistrujte se a získejte přístup do 1. týden kurzu Zhubni chytře 2 na zkoušku ZDARMA. >>ONLINE KURZ ZDARMA