Vztahy – Žij chytře

Vztahy

26.11.2017
Jak jednoduše zahnat mrzuté myšlenky - Ilona Lea Kotková - Žij chytře

Jak jednoduše zahnat mrzuté myšlenky

Léto už definitivně zapadlo do šuplíku pomalu blednoucích vzpomínek a podzim se ochotně ujal vlády nad počasím. Slunce si – častěji než jindy – hraje na schovávanou a bohužel vaše dobrá nálada je jeho častým parťákem. Do sychravého rána se zkrátka vstává o moc méně radostněji, než do sluncem zalitého letního dne.

27.9.2017
Hra na pravdu - Ilona Lea Kotková - Žij chytře

Hra na pravdu

Nedávno jsem četla zajímavou knihu o muži, který hledal (a také nalezl) sebe sama. Na takové příběhy dnes narazíte na každém rohu. Knihkupectví jsou jich plná a internet (téměř) přesycen. Nakonec, proč ne? Většina z nás se přeci ráda začte do poutavého vyprávění se šťastným koncem. Získá tak naději, že ještě není všechno ztraceno. Že každý život má nějaký smysl a příznivý potenciál, a že i přes dočasnou marnost dojde ke svému naplnění.

22.8.2017
Selský rozum v akci - Ilona Lea Kotková - Žij chytře

Selský rozum v akci

Jen si to představte. Kontrolujete domácí lékárničku a uvažujete, co je třeba dokoupit. Přeci jen, dny mizí jeden za druhým a s nimi i váš přehled o tom, co už se – ve jménu zdraví – zvládlo zkonzumovat.

4.8.2017
Nejistá masérka aneb hladkosrstý foxteriér jako bonus - Ilona Lea Kotková - Žij chytře

Nejistá masérka a hladkosrstý foxteriér jako bonus

Dokážete si vzpomenout, kdy naposled jste si byli sami sebou doopravdy jistí? Oporou sami sobě, pevným bodem i zázemím? Kdy pro vás pochvala druhých znamenala příjemné zpestření a milou zpětnou vazbu, nikoli však nutnou podmínku k tomu, abyste byli schopní uznat vlastní jedinečnost?
19.6.2017
Vášeň. Znáte ten pocit? - Ilona Lea Kotková - Žij chytře

Vášeň. Znáte ten pocit?

Mám ráda staré fotografie. Takové ty opravdu černobílé, ze kterých sálá atmosféra dob dávno minulých. Obrázky, co vás pohltí svou hloubkou, a vy se dobrovolně vydáte napospas někdejším příběhům.

16.5.2017
Recept na štěstí? Víc obyčejnosti - Ilona Lea Kotková - Žij chytře

Recept na štěstí? Víc obyčejnosti

Jsme bohatí. Žijeme v dostatku, a ačkoli se mnou možná nebudete úplně souhlasit, dovolím si tvrdit, že mnohdy máme i nadbytek. A přesto stále málo. No, není to paradox?

17.4.2017
Příběh s lavičkou aneb jsem rád, že odcházíte! - Ilona Lea Kotková - Žij chytře

Příběh s lavičkou aneb Jsem rád, že odcházíte!

Docela nedávno jsem zaznamenala zajímavou skutečnost. Podivný jev, který mne lehce znepokojil. Záležitost veskrze lidskou, nikoli však žádanou. Dokonce ani žádoucí ne. Potkala jsem zvláštní fenomén, kterému nějak nedokážu přijít na jméno…

4.4.2017
Když se do vztahu vkrádá lhostejnost - Ilona Lea Kotková - Žij chytře

Když se do vztahu vkrádá lhostejnost

Občas se s kolegou sejdeme na kus řeči v jedné místní kavárně. Bývá to záležitost veskrze příjemná, a ačkoli probíráme více méně pracovní témata, atmosféra takového meetingu je jiná. Jiná než v kanceláři mezi rozzářenými monitory, jiná než na oficiálně svolané poradě. Dokonce ani povídání mezi sousty narychlo snědeného oběda ve firemní mini jídelně se kavárenskému posezení nemůže rovnat. Čas tu pohodově plyne, nápady s lehkostí přicházejí a řešení případných potíží se sama nabízejí. Bezplatná Wi-fi je k nezaplacení, sladká vůně vanilkových muffinů lákavá a podávaná káva lahodná.

8.3.2017
Domněnky – vytrvalý ničitel partnerského vztahu - Laura Janáčková - Žij chytře

Domněnky – vytrvalý ničitel partnerského vztahu

Pellentesque et lacus pretium tincidunt. Pellentesque at metus. Donec nisl a nisl. Vestibulum ante ipsum primis in nulla orci ut leo nec cursus consequat, orci ut

1.3.2017
Promiň, ještě neumím číst myšlenky - Ilona Lea Kotková - Žij chytře

Promiň, ještě neumím číst myšlenky

Není to tak dávno, co jsme měli v kanceláři celkem poutavou debatu na téma ‚čtení myšlenek‘. V podstatě jsme se všichni do jednoho (a do jedné) shodli na tom, že tuto dovednost prozatím nemáme ani v nejmenším zvládnutou. A že vlastně ani moc nedoufáme, že by tomu někdy mohlo být jinak, ačkoli – přiznáváme – že by se nám to celkem líbilo. Občas. Rozhodně ne vždycky, protože v životě nastávají situace, kdy je bezpochyby vhodnější, aby myšlenkové pochody vašeho protějšku zůstaly raději navždy skryty.

20.2.2017
Jak zpomalit příliš rychlý život - Petr Havlíček - Žij chytře

Jak zpomalit příliš rychlý život

Možná to znáte z vlastní zkušenosti. Léta fungujete v zajetých kolejích a na plíživý stereotyp všedního dne už jste tak nějak zvyklí. Každodenní povinnosti vnímáte jako bezbarvou realitu a někdy máte pocit, že místo vás převzal vedení autopilot.

6.2.2017
Dobrá rada nad zlato? - Laura Janáčková - Žij chytře

Dobrá rada nad zlato?

Pellentesque et lacus pretium tincidunt. Pellentesque at metus. Donec nisl a nisl. Vestibulum ante ipsum primis in nulla orci ut leo nec cursus consequat, orci ut

26.1.2017
Zahoďte pochyby a začněte si plnit sny - Ilona Lea Kotková - Žij chytře

Zahoďte pochyby a začněte si plnit sny

Pamatujete si na to, jak úžasnou budoucnost jste si, coby malé děti, plánovaly? A jak jste ji pak, už jako dospělí, častokrát viděli natolik nezřetelně, že by nejspíš nepomohla ani ta nejsilnější lupa a nejbarevnější pastelky k tomu, aby se obrázek aspoň trochu „vyloupl“? Vzpomínáte?

16.1.2017
Zdravá míra sobectví aneb naval sem tu koloběžku! - Ilona Lea Kotková - Žij chytře

Zdravá míra sobectví aneb Naval sem tu koloběžku!

Nedávno mi moje kamarádka Jana vyprávěla jednu zcela banální příhodu z dětství. Tedy banální pro mě, jakožto nezúčastněnou a citově nezainteresovanou osobu. Pro Janu však šlo o poměrně hluboký zážitek a emočně vypjatou situaci, kterou si naprosto živě vybaví i po téměř třiceti letech, co ji od příhody dělí.